Dzień Wolności i Praw Obywatelskich 4 czerwca zapisze się w pamięci mieszkańców należących do Ośrodka Działaj Lokalnie LGD "Kraina Dinozaurów’’ jako wyjątkowy i uroczysty. Licznie zgromadzeni wokół włodarzy swoich gmin Gminy Chrząstowice, Gminy Dobrodzień, Gminy Kolonowskie, Gminy Pawonków, Gminy Ozimek, Gminy Turawa, Gminy Zawadzkie, Gminy Zębowice oraz przedstawicieli Zarządu LGD KD wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy, Hymn Unii Europejskiej oraz zatańczyli poloneza. Uczczone zostały w ten sposób rocznice 3 jubileuszy:
• 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,
• 25 rocznicy przystąpienia Polski do NATO,
• 35 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 1989 r.
Nauczycielom rozdano duże kolorowanki z Syriuszem, które będą ozdabiane w przedszkolach i szkołach podstawowych, podczas lekcji dot. Unii Europejskiej oraz ważnych wydarzeń w historii naszego kraju. Każda kolorowanka będzie brała udział w konkursie z nagrodami.
Na zakończenie każdy mógł poczęstować się ciastkami w kolorze biało-czerwonym i otrzymać zapinkę z flagą Polski i Unii Europejskiej .
Bardzo dziękujemy osobom, które szczególnie zaangażowały się w przygotowanie spotkania. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki Ośrodkowi Działaj Lokalnie ,,Kraina Dinozaurów" i środkom pozyskanym przez z Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, realizującym program „Działaj Lokalnie”, finansowany przez Polsko Amerykańska Fundację Wolności.
Wróć na początek strony