Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Zębowicach
Tytuł: OSP Zębowice-stawiamy na młodzież-łączymy pokolenia
Czas realizacji: 17.07.2023 – 30.09.2023
Podpisanie umowy: 10.07.2023 r.

Opis:

W poniedziałek 14 sierpnia 2023 r. o godzinie 16:00 nasza Jednostka OSP Zębowice obchodziła swój jubileusz 135- lecia.

Wydarzenie współorganizowane było dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Lokalna Grupa Działania "Kraina Dinozaurów" Działaj Lokalnie.

Hasłem przewodnim było OSP ZĘBOWICE STAWIAMY NA MŁODZIEŻ ŁĄCZYMY POKOLENIA

Chcieliśmy, aby w tak ważnym dla nas dniu zintegrować dzieci, młodzież i dorosłych. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., następnie odbył się oficjalny ceremoniał pożarniczy. Uroczystość uświetniło wielu znamienitych gości, którzy wręczyli  listy gratulacyjne na ręce prezesa OSP. W trakcie ceremoniału nie zabrakło również uhonorowania medalami naszych strażaków zarówno dorosłych jak i naszych członków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Podczas Obchodów Jubileuszu 135-lecia OSP w Zębowicach z rąk Wójta Gminy Zębowice dla naszej jednostki została przekazana fabrycznie nowa motopompa TOHATSU. 

Po oficjalnej części na uczestników czekało wiele atrakcji. Od pysznej oferty gastronomicznej przygotowanej przez strażaków z OSP Zębowice po darmowe  dmuchańce dla najmłodszych od Fun Events - Wynajem atrakcji rekreacyjnych, dmuchańców, obsługa imprez., warsztaty pierwszej pomocy przeprowadzone przez profesjonalistów czyli team Wojnarowski jak również pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy 4 Regiment - Stowarzyszenie Proobronne. Jak przystało na wydarzenie strażackie nie zabrakło również pokazów typowo strażackich przeprowadzonych przez strażaków z OSP w Zębowicach i OSP Ligota Turawska.

Uroczystość osłodził kiermasz słodkości domowej roboty organizowany przez MDP Zębowice.

Całość imprezy zwieńczyła wspólna zabawa taneczna, przy dźwiękach niezwykle utalentowanej czwórki z Zespół Muzyczny Nemezis.

Uważamy, że dzięki organizacji tej uroczystości oraz skorzystaniu z projektu Działaj Lokalnie udało się nam połączyć pokolenia, stawiając na młodzież.

Relacja z realizacji projektu:

 

Wróć na początek strony