W dniach 24-26.05.2023 – gościliśmy na terenie naszej Lokalnej Grupy Działania 44 uczestników podróży studyjnej zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Państwowy Fundusz Interwencyjny Rolnictwa z Czech, we współpracy z MAS Hranicko z. s., w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Temat przewodni podróży studyjnej: ,,Exkurze za projekty Programu rozvoje venkova v Polsku‘‘ czyli "Wycieczka do projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Polsce’’
Goście zostali zakwaterowani w hotelu "Zielony’’ w Turawie, gdzie mieli okazję poznać piękne okolice Jezior Turawskich, jak również wiele projektów zrealizowanych w ramach programu PROW.
Uczestnicy podróży odwiedzili również naszą siedzibę, zwiedzili muzeum hutnictwa w Ozimku, poznali historię najstarszego żelaznego mostu wiszącego, zobaczyli uroki Jura Parku w Krasiejowie. W ostatnim dniu sprawdzili swoją kondycję fizyczną na rowerowych drezynach w Staniszczach Wielkich oraz poznali zasoby i moc leśnego zakątka na EKO Przystanku w Spóroku. Oczywiście w trakcie całego pobytu, najwięcej uwagi zostało poświęcone zrealizowanym projektom w ramach PROW, a szczególnie działaniu Leader.
Wierzymy, że nie jest to ostatnia wizyta naszych partnerów z Czech. Nasza Kraina Dinozaurów jest piękna i niezwykła, mieszkają tutaj gościnni i wspaniali ludzie.
 

 

Wróć na początek strony