W ,,Uroczysku’’ w Dylakach  w słonecznych promieniach, na świeżym powietrzu wczoraj tj. 31.05.2022r. odbył się warsztat o Ekosystemie, którego uczestnikami byli uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Dylakach, a prowadzącą pani Kamila Jarzyńska (architekt krajobrazu).

Na zajęciach można było się dowiedzieć co to jest Ekosystem, jakie są jego składniki, a także współzależność środowiska i organizmów. Następnie każdy uczestnik na bazie przygotowanych materiałów: kamieni, patyków, podłoży i roślin zbudował dla siebie zielony las w słoiku.

Na zakończenie został przygotowany przez właścicielkę Zagrody Edukacyjnej p. Iwonę Wajrach  poczęstunek z produktów lokalnych. Degustowano suszone jabłka, miód z pokrzywą, nutellę z fasoli, ciasteczka z lawendą, biały ser z ziołami, sałatkę z kwiatkami jadalnymi i pyszne pierogi, które bardzo wszystkim smakowały. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni.

Serdecznie dziękujemy wychowawcy p. Ilonie Możdżeń  i p. dyrektor Elżbiecie Plucie  Szkoły Podstawowej w Dylakach za zaangażowanie w projekt. Było nam bardzo miło gościć p. Dyrektor Departamentu ROW  Joannę  Harus  oraz p. Piotra Kobielę.

Warsztaty finansowane były przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach edukacji ekologicznej - Z ekologią za Pan brat.

Dziękujemy zarządowi Woj. Opolskiego  za możliwość realizacji warsztatów na naszym obszarze czyli w „Krainie Dinozaurów”.

Relacja z warsztatów:  https://lm.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fopole.tvp.pl%2F60498431%2Fz-ekologia-za-pan-brat-lekcje-z-przyro

Galeria

 

 
 

 

 

Wróć na początek strony