Na EKO -Przystanku w Spóroku   w słonecznych promieniach, na świeżym powietrzu w sobotę tj. 11.06.2022r. odbył się warsztaty dotyczące segregacji i ograniczania ilości odpadów z plastiku. Uczestnikami były dzieci i młodzież z gminy Kolonowskie  a prowadzącą pani Małgorzata Więckowicz-Żyła (przyrodnik i psycholog) . Została przedstawiona  historia pewnego Potwora Plastikowca „żyjącego” na naszej planecie. Uczestnicy zajęć szukali pomysłów jak powstrzymać tego stale rosnącego potwora. Tworzyli postacie Superbohaterów, którzy mogliby go poskromić, wykorzystując do tego informacje o historii powstania plastiku: od szczątków roślin po rektyfikację ropy, jego właściwości, jego umiejętności wędrówki przez ekosystemy, rodzaje plastiku. Dzieci i młodzież  wykorzystały swoje umiejętności w zabawie, dowiedziały się jak robić zakupy, aby zmniejszyć ilość odpadów na świecie.

Na zakończenie został przygotowany poczęstunek z produktów lokalnych przez członkinie Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Spórok.

Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni.

Warsztaty organizowane we współpracy z departamentem Opolski PROW Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego finansowanie były ze środków "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Schemat II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Było nam bardzo miło gościć p. Dyrektor Departamentu ROW  Joannę  Harus  oraz p. Piotra Kobielę.

 

 

Wróć na początek strony