W dniach 17-19 czerwca 2022 roku Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” w ramach projektu współpracy pt: „Co było i może być“ na terenie obszaru „Krainy Dinozaurów” partnerów z Rymarova. Program zaplanowanej wizyty był bardzo ciekawy. Każdego dnia na naszych gości czekało wiele atrakcji.

W pierwszym dniu odbyła się konferencja pn. „Co było i może być“ /,,Co bylo a by mohlo byt’’ w Hotelu TENIS w Chrząstowicach, podczas której przedstawiony został wykład na temat udanych projektów w regionie Rymarov, zaprezentowano również projekty w rejonie Ozimka, przedstawione zostały warunki pozyskiwania środków po stronie czeskiej i polskiej na projekty współpracy, wygłoszony został wykład Muzeum Rymarov, a także poinformowano o możliwych projektach współpracy na lata 2022-2027.

W drugim dniu uczestniczyliśmy w zawodach przeciwpożarowych w Ozimku oraz w meczu piłki nożnej Ozimek/Rymarov – Krasiejów, jak również nasi goście odpoczywali nad Jeziorem Turawskim gdzie mieli możliwość odbycia rejsu statkiem oraz pływania rowerami wodnymi po jeziorze. W godzinach wieczornych wspólnie bawiliśmy się na festynie zorganizowanym z Okazji Dni Ozimka.

W trzecim dniu wizyty bardzo ciekawie spędziliśmy czas na farmie „Alpakowo - konikowo”
w Chrząstowicach u Państwa Lewandowskich oraz w „Ogrodzie Bajek” i wytwórni lodów tradycyjnych w Dębskiej Kuźni u Państwa Fąfrowiczów.

Każdego dnia podczas śniadań, obiadów czy kolacji mieliśmy okazję degustować smaczne posiłki serwowane przez lokalne restauracje.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację wizyty studyjnej naszego partnera z Czech do „Krainy Dinozaurów”.

 

Wróć na początek strony