Wnioskodawca: Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Spórok
Tytuł: Poznajmy się bliżej
Czas realizacji: 01.06.2022 – 31.08.2022
Podpisanie umowy: 30.05.2022 r.

Opis: W ramach projektu odbyły się już trzy spotkania. Pierwsze z nich odbyło się na Ptasim Stawku w Spóroku. Odbyły się tam warsztaty z segregacji odpadów wraz z grą terenową: Po zdrowie i relaks do Gumisiowej Spórackiej Doliny. Podczas tego spotkania mieszkańcy wioski mogli poprzez zabawę zbliżyć się do osób mieszkających w Spóroku z Ukrainy. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Drugie spotkanie odbyło się na polanie obok Ptasiego Stawku, tym razem mieszkańcy mieli przyjemność po raz pierwszy wziąć udział w kinie pod chmurką w Spóroku.  Został zaprezentowany seans filmu "I tak Cię kocham" w języku angielskim z polskimi oraz ukraińskimi napisami, podczas seansu mieszkańcy mogli również cieszyć się darmowym popcornem. 

Ostatnie spotkanie rozpoczęło się na obok Centrum Aktywności Wiejskiej w Spóroku i poprowadziło uczestników questem na Źródełko Zgody i Miłości, gdzie odbył się piknik. Podczas wspólnego picia kawy oraz zajadania się ciastem uczestnicy rozmawiali na temat wioski, uczyli się słówek w języku ukraińskim i polskim oraz wspólnie śpiewali piosenki. Na zakończenie pikniku odbyło się podsumowanie całego projektu.

Relacja z realizacji projektu:
https://www.facebook.com/Carmerau

 

Prezentacja z realizacji grantu: PDFPodsumowanie projektu - sPÓROK.pdf (1,07MB)

Wróć na początek strony