W ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, podziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność realizacja projektu grantowego.

 

Nabór 3/2017 przedsięwzięcie 2.3.6 – Organizacja wydarzeń sportowych, rajdów rowerowych, zajęć rekreacyjnych podkreślających specyfikę LGD

 

Tytuł ,, Z Dinozaurem w terenie’’

 

Grantobiorca

Tytuł realizowanej operacji

Data i miejsce wydarzenia

Opis operacji

Gmina Zawadzkie

Kulinarna przygoda rowerowa

24.09.2017 r.- Zawadzkie,  Kolonowskie, Ozimek

Operacja miała na celu zorganizowanie rajdu rowerowego ze „smakiem”, na który zostali zaproszeni mieszkańcy  wszystkich gmin zrzeszonych w LGD Kraina Dinozaurów, w sumie 50 uczestników. Rajd ten miał przybliżyć historię, pokazać ciekawe historycznie miejsca oraz poruszyć aspekty ekologiczne w konkursach organizowanych w czasie imprezy. Trasa rajdu przebiegała od Zawadzkiego do Ozimka przez Kolonowskie, a długość trasy wynosiła 50 km. Ważnym elementem wydarzenia były degustacje kulinarne smaków obszaru LGD, na które złożyła się burzliwa historia Opolszczyzny odzwierciedlająca różne wpływy kulturowe. Wytyczona trasa kulinarna zachęciła do odwiedzania polecanych miejsc i do skosztowania wyjątkowych rodzimych produktów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

Wróć na początek strony