W ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, podziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność realizacja projektu grantowego.

 

Nabór 3/2017 przedsięwzięcie 2.3.6 – Organizacja wydarzeń sportowych, rajdów rowerowych, zajęć rekreacyjnych podkreślających specyfikę LGD

 

Tytuł ,, Z Dinozaurem w terenie’’

 

Grantobiorca

Tytuł realizowanej operacji

Data i miejsce wydarzenia

Opis operacji

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasiejowie

Nowe wyzwania Ochotniczych Straży Pożarnych

08.07.2017 

W ramach projektu zostały zorganizowane pierwsze na terenie LGD wydarzania o charakterze sportowo – pożarniczym kładące nacisk na pokazanie zakresu prac ratowniczych jakie wykonują członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Uczestnicy mogli zapoznać się z nowymi technikami ratownictwa, a rywalizujący w zorganizowanych zawodach  sprawdzili swoją tężyznę fizyczną oraz nabyli umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.W sumie w wydarzeniu udział wzięło ok. 120 osób. Organizacja wydarzenia miała zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych a  tym samym wpłynąć na podtrzymanie wielopokoleniowych tradycji strażackich w regionie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

 

 

 

Wróć na początek strony