Jeziora Turawskie
Jeziora Turawskie: Duże, Średnie, Małe i Jezioro Srebrne oraz liczne powyrobiskowe jeziorka i liczne stawy. Jezioro Duże wybudowano w dolnym biegu Małej Panwi w latach 1933-1938. Jest to zbiornik retencyjny o powierzchni 22 km² i pojemności ponad 100 mln m3. Do jego budowy i umocnienia brzegów używano miejscowych surowców, w skutek czego powstały Jeziora Srebrne, Średnie i Małe. Ze względu na znaczne zróżnicowanie siedlisk akweny te obfitują w interesujące zbiorowiska roślinne, a także chronione oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt.
W wodach zbiorników turawskich występują liczne gatunki ryb. Do najczęściej spotykanych należą m. in.: płoć, leszcz, sandacz, okoń, karp. Jeziora Turawskie są miejscem gniazdowania wielu ciekawych gatunków ptaków, takich jak: rybitwa białowąsa, pliszka cytrynowa, krwawodziób, kszyk, bączek, płaskonos i cyranka. Zbiornik też stanowi ważne miejsce odpoczynku i żerowania dla ptaków migrujących. Z tego względu został zaliczony do ostoi ptactwa wodnego o randze europejskiej. Latem w wodach Jeziora Srebrnego mona równie zauważyć słodkowodne meduzy.
Mniejsze jeziora: Średnie, Srebrne są intensywnie wykorzystywane przez amatorów wodnych kąpieli. Duży akwen to miejsce zarezerwowane dla żeglarstwa i wędkarzy ze względu na rozrost glonów latem.